BRT jako součást posttraumatické rehabilitace sportovců


Možnosti léčby úrazů pomocí protizánětlivých přípravků – analgetiků, fyzioterapeutických procedur a masáže, jsou limitovány nízkou efektivitou, možnými vedlejšími účinky a požadavky protidopingové kontroly. Alternativním řešením, které by zminimalizovalo množství vedlejších účinků a zefektivnilo rehabilitace, je biorezonanční terapie.

Specializované biorezonanční centrum provedlo za poslední tři roky rehabilitace více než 1000 sportovcům, u kterých se BRT používalo jako jediná terapeutická metoda. Mezi nimi bylo 17 sportovců s povrchovým zraněním a zlomeninou končetiny, více než 600 z nich si stěžovalo na bolesti pohybové soustavy.

Před sestavením vhodné terapie se v každém z případů provádělo detailní vyšetření. Kompletní kurz terapie obvykle zahrnoval 8-10 každodenních procedur a následně preventivní procedury jednou za 10 dnů, obojí zahrnovalo jak frekvenční kompenzaci, biorezonanční terapii a také spektronozody vytvářené podle specifických požadavků daného organismu.

Pravděpodobně nejpůsobivějším výsledkem byl anestetický a protizánětlivý efekt, který se projevil u 92% sportovců. Bolest obvykle začínala ustupovat během 4-5 seance, během 8 – 10 seance většinou bolest mizela úplně.

Bylo zaznamenáno také urychlení hojení poškozených měkkých a kostních tkání 1,5 – 2 násobně. BRT procedury dokonce mimo jiné postupně normalizovaly spánek a psychoemocionální stav. Celkově se doba léčby při použití BRT zkrátila na polovinu.

Tato efektivní metoda bez použití farmakologických přípravků umožňuje nejen rehabilitovat a léčit, ale může být použita i k obnově energetických a metabolických procesů, odstranění akutních stresových reakcí, zrychlení regeneračních procesů a k urychlení návratu sportovců do původní formy.