Péče o zdraví

Chcete být zdraví?

Ano? Proč?

Bojíte se utrpení, bolesti nebo smrti? Nebo jste natolik uvážliví, že chcete být prácovně schopní s minimem výdajů? Možna jen chcete prožít svých 100 let a užívat si svých vnuků a pravnuků?

Nezáleží na tom, jak jsme odpověděli na tyto otázky, v každém případě odpovídáte sami sobě, ne mě. Vždyť především Vy sami potřebujete mít své zdraví v pořádku a Vy za něj máte zodpovědnost.

Každý z Vás určitě už mnohokrát slyšel nebo četl o všelijakých radách, jak být zdravým, ale spousta z vás je ignoruje. Doufáte, že když Vás něco začne bolet, půjdete k hodnému doktorovi a ten vám dá vysvobozující tabletu. A pokud nepomůže Váš hodný doktor, tak se koneckonců vždycky najde nějaký kouzelník, který mávne rukama a Vy můžete žít poklidně dál, aniž byste se starali o svůj orgranismus.

Fyzické tělo je pouze 1/7 Vašeho organismu, a to, že vaše fyzické tělo při jakémkoliv onemocnění strádá, znamená, že většina ostatních vašich úrovní strádá také. Z toho pak lze vyvodit, že nejenže opovrhujete Vaším „tělem“, je Vám naprosto ukradené i to, co se s ním děje, Vaše „já“ je Vám ukradené.

Tak proč chcete pomoci?

Každý z nás může zůstávat zdravým, může žít dlouho, a při tom se může zbavovat nemocí bez pomoci chirurgů a antibiotik. Ale musíte chtít a něco málo pro to udělat.

Proč se tedy chcete uzdravit nebo si své zdraví udržet?

Tuto otázku pokládám, protože chci zjistit, chcete-li se cítit lépe jen proto, abyste se ihned mohli vrátit k předešlému rytmu života – tzn. chcete jen uhladit symptomy poškození, které Vás stejně znovu skolí při nejbližší příležitosti. V tomto případě totiž nechcete zjistit skutečnou příčinu nemoci, potřebujete jen „lék proti bolesti“ po jehož užití se vrátíte znovu k původnímu způsobu života.

Pokud je to tak, běžte do lékárny a kupte si nějaké léky. Doktora potřebujete jen k tomu, aby vám předepsal recept.

Pokud však chcete na své nemoci opravdu zapomenout, musíte se zbavit příčin a po uzdravení se k nim více již více nevracet, nebo je přinejmenším výrazně omezit.

Nemusíte být mágem či kouzelníkem, abyste zvládali základní principy toho, jak být zdravým:

To jsou ta zázračná pravidla.

Budete-li se jimi řídit, budete moci ze svého slovníku vyřadit slova jako doktor, léky, lékárna. Tato jednoduchá pravidla se stala kouzelnými pro spoustu lidí, kteří skutečně chtěli být zdravými! Ale nesmíte nějaké z pravidel vynechávat, správně fungují jen pohromadě.

Zkusím Vám teď podrobněji popsat, co mám na mysli.

Edgar Keys (doporučuji Vám si o něm zjistit něco víc) nikdy neradil nějaká zaklínadla, aby své pacienty uzdravil, přesto má pro vás přeci jen jednu magickou radu – a tou je anglické slovo "pečovat" (CARE).

Základy zdravého života, podle Keyse, můžeme popsat těmito pojmy:
Cirkulace
Asimilace
Relaxace
Eliminace

Zkratka těchto slov (circulation, assimilation, relaxation, elimination) tvoří v angličtině slovo CARE (péče). Tyto čtyři komponenty - cirkulace, asimilace, relaxace a eliminace, jsou schopny zabezpečit dobrý psychický a fyzický stav a dlouholetost.

Bez normální cirkulace nemohou normálně probíhat žádné životní funkce, stejně tak se ztrácí i schopnost regenerace. Přírodní zásoby organismu se udržují jen regenerací.

Asimilace – druhý pojem. Znamená schopnost organismu trávit stravu. Jedním z aspektů asimilace je dodržování diety, která podle Keyse, by měla být následující: 20% kyselých produktů a 80% produktů zásaditého typu. Také nesmíte zapomínat na 8 hrnků vody denně. Asimilace také do určité míry závisí na tom, jak je jídlo připraveno a jak jednotlivé produkty spolu komponují. Například citrusové ovoce a vločky jsou zdravé, ale není dobré je požívat dohromady, protože to může narušit zažívání.

Třetím pojmem je relaxace. Patří tam nejen normální spánek, odpočinek a nicnedělání, ale i fyzická námaha. V organismu musí být nastolena rovnováha mezi duchovní, mentální a fyzickou sférou. Ten, kdo se ve svém životě nevěnuje aktivnímu odpočinku, nestará se o to, aby nálada byla přiměřená jednotlivým sférám, co už, ten člověk lže sám sobě a jednou příjde chvíle, kdy na to doplatí.

Dobrá eliminace je nezbytná k tomu, aby se mohl organismus očistit od toxinů, pročistit vnitřní orgány a normálně fungovat. Dlouho před tím, než začali lidé vtipkovat na téma pravidelné přírodní otravy, radil Edgar Keys svým pacientům, aby si hlídali, aby ztrávené produkty vycházely z žaludku každodenně. Proto by také měli dodržovat dietu, hodně chodit pěšky, dělat si aromatické koupele, správně dýchat a pít vodu ve velkém množství.

Vše výše zmíněné je dalším důkazem mých tvrzení. Hlavními důkazy jsou ale zdraví a dlouhověkost těch, kdo dodržuje tato jednoduchá pravidla. Musím poznamenat, že Keys léčil těžká onemocnění a občas i zachraňoval od smrti práve pomocí svých jednoduchých pravidel.

Na závěr bych chtěl zmínit ještě jednu, neméně důležitou věc. Když bereme v úvahu důležitost a nezbytnost prevence, držíme se myšlenky komplexního přístupu k nemoci. Některé zdroje to nazývají holistickým přístupem k pacientovi, někteří pak mluví o celosti organismu.

Naše vlastní teorie sedmiúrovňového organismu počítá s komplexním přístupem a to nejen ke zdravotnímu stavu, ale i k nemocem samotným.

Jedná se o komplexní studii celé dějiny lidského života, a ne pouze o studium onemocnění. Zaměřujeme se na celostní osobnost, v kombinaci s jeho vlastními charakteristikami. Zaměřujeme se na celistvou osobnost se svým vědomím a ne jen na něco, co sestává ze symptomů nebo nemocí.

No a když už jsme zmínili vědomí, je potřeba zmínit i to, že emoce a každodenní starosti hrají značnou roli v našem zdravotním stavu a v tom, jak se celkově cítíme. Dobrá nálada, optimismus, radost a humor našemu zdraví svědčí stejně účinně, jako našemu zdraví škodí záporné emoce (stres, strach, zlost). Tyto mohou dokonce sami od sebe vyvolávat různé nemoci a to jak fyzické, tak i psychické.

Váš postoj k Vašemu zdraví, stejně jako k Vaší nemoci, Vám může dopomoci ke kvalitnějšímu a šťastnějšímu životu.

Rozhovor s panem MUDr. Lukešem

Petr Lukeš nekouká na televizi, neumí pustit počítač a v noci čte

Boskovice (Jim) – Oblíbený pediatr, specialista na čínskou medicínu Petr Lukeš odešel do důchodu. Na začátku března svou boskovickou pediatrickou praxi předal a svůj důchod zahájil lyžováním v Alpách. Práce má přesto nad hlavu. Jeho velký celoživotní koníček – čínská medicína – dne nabývá na významu. Řada lidí se vyhýbá alopatické ( klasické, školské ) medicíně, nechce brát léky, které v jejich těle sice léčí problém, ale jiný způsobují. A tak vyhledávají alternativní metody.
Doktor Lukeš by nemusel vůbec spát. Tolik lidí má problémy, s nimiž jim alopatická medicína nedokáže pomoci.

Jak se cítí čerstvý důchodce?
No, že mě toho času moc nepřibylo. Spíš ubylo. Mám teď nachystanou řadu věcí, kterým se chci věnovat. Samozřejmě tlak na mě, různé dotazy a podobně – to je čím dál větší.

Přestanete někdy pracovat?
Doufám, že ano. Jsem ve znamení býka, tedy líná. Rád se nažeru a pak si jdu lehnout. Klidně to o mě napište. Lidi vědí, že se mě vždycky říkalo sprosťák. Děcka z mého obvodu chodila ke sprosťákovi. A ráda.

Jaký má váš den režim?
Jsem zvyklý spát málo, tak pět hodin denně. Obyčejně už od tří hodin čtu. Žádné prášky si neberu, abych dospal, protože to nemá cenu. A tak čtu všechno, co se mi dostane pod ruku. Tak jsem například přečetl skoro všechny bible, které jsou na této zeměkouli. A můžu docela dobře srovnávat.

Co vám to dalo?
Vím třeba, jaký je rozdíl mezi monoteistickým a polyteistickým náboženstvím. Monoteisti jsou agresivní, válčící a podobně. Když na druhou stranu máte tisíc bohů, z nichž jeden je třeba kráva, tak kvůli tomu se nikdo nebude prát.

A potom?
Čtu do pěti hodin a pak na chvilku zdřímnu, aby si odpočaly unavený očenka. O půl šesté vstávám a rozvařím si jídlo, abych nemusel jíst to, co mi připraví potravinářský průmysl. Kupuju pouze základní potraviny – mlíko, sádlo, máslo, brambory, chleba, rohlíky, těstoviny. To, co na co už moc sáhla cizí ruka, nejím.
A pak začíná telefonování, mám takových šedesát až sto telefonátů za den. Když si to spočítáte, hned víte, kolik času já denně prožvaním. No a mezi tím si užívám svého koníčka – léčím pomocí akupunktury.

No a večer už kolem osmé hodiny koupel a spát. A co takhle televizní zpravodajství, noviny?
Nepustil jsem televizi od roku 2006.

A počítač?
Ten neumím ani pustit. A s mobilem je to podobné. SMS píšu tak minimálně deset minut. Můžete napsat, že jsem technický debil.

Také vyrábíte léčivé přípravky.
Nevyrábím. Upravuju přírodní produkty tak, aby bylo možné je požívat. Mumio jsem koupil v roce 1988 a od té doby ho mám v mražáku. Je to přefiltrované guano ( trus ) vysokohorských svišťu, kteří se živí léčivkami. Vyprazdňovat se chodí na jedno místo. Guano prosakuje horninou, nabaluje na sebe další látky. Je staré nejméně pět tisíc let. Angelika ve filmu se musela pobratřit s nějakým šejkem, aby získala mumi pro francouzského krále. Udělal jsem z toho přechod mezi alopatickým a homeopatickým lékem, aby to fungovalo.
Pacientovi pak řeknu – naředit nebo nechat tak. Nevěřila byste, ale funguje to.
Dále vyrábím Vstal z mateří kašičky od včeliček. Je to obrovsky energeticky nabité a já do toho ještě přidám vyluhovaný ženšen, takže aby po tom někdo nevstal...

Kdo vás to naučil?
Pouze jsem obkoukal to, co už je tu dávno vyzkoušené. Z bylinek používám hloh na snížení krevního tlaku, chodím ho sbírat kolem vodních rezervoárů, kde se chemicky nestříká. Pak ještě používám ořešák. Vyluhuju z nakrájených nezralých ořechů tinkturu, která likviduje až 40 procent parazitů.

To vás asi taky stojí hodně času. A co tak nějaká kultura?
I na tu si najdu čas. Mám kamarády, do divadla mi občas pomůže Petr Pospíchal, Honza Kanyza taky někde. Ale nepřeháním to, protože na to nemám čas.

A co dovolená?
Poté, co jsem oprášil parazitologii, už moc necestuju. Po té zahraniční dovolené jsem se vždycky cítil tak, že bych potřeboval dalších 14 dnů na zotavení.
Mě ale neberte jako příklad. Je sice pravda, že se ve dvaašedesáti letech cítím líp než ve čtyřiceti, kdy jsem pojídal uzeniny a tavené sýry. Otevřelo mi to oči, v žádné knize to ale nebylo napsáno, takže jsem musel hodně študovat, abych se dobral nějakých závěrů. Biologii, biochemii, fyziologii a bohužel jsem zjistil, že zrovna toto se nepřednáší na dalším vzdělávání lékařů.

Váš syn převzal vaši pediatrickou praxi v Kunštátě. Přebírá i vaše alternativní způsoby?
No, snažím se mu to předat. Říkal, že akupunkturu dělat nebude, že by byl stejný otrok jako já, ale už začíná měknout, takže doufám, že to už přichází. Určitě to bude mít jednodušší, protože já mu ty omáčky a ten balast předpřipravím. Takže to, co já jsem studoval třiatřicet let, dostane na stříbrném tácku během dvou roků. Nebude to sice umět, ale bude znát to, co jsem tak dlouho studoval.

Tedy čínskou medicínu?
Akupunkturu, jejich logiku myšlení, taoismus a všechno, co k tomu patří.

To bylo za totality?
To jsme přepisovali samozdatem.

Povídejte.
To přivezli naši lékaři z Korejské války ( 1953 ). V nemocnici v Zábřeze jsem se setkal s doktorem Beranem, primářem v lázních ( Jeseník ). Jako důchodce sloužil se mnou na pohotovosti. Já děckař, on pro dospělé. Jednou nám tam dcery přivedly babičku s kašlem. No a jak se vyslíkla, ptal se pan primář – co to máte s rukou? Už jedenáct let mě nefunguje rameno, mám je zamrzlý. Tak on mi říká – vyšetřete plíce, já spravím to rameno. Babička se smála a říká, doktore, já už s tím pojezdila kde co a nikdo to nedal dohromady. On vzal jehlu na jednu použití, bodl do ucha a ona začala křičet. Beran jí říká neřvěte a zdvihněte ruce. Ruce jí vjely nahoru a ona křičí – zázrak. A já si v tu chvíli říkal – tak tohle bude moje metoda.

To jste měl dobrého učitele.
On mi předal spoustu své literatury, moc rád na něho vzpomínám. Já to pak přepisoval, bylo nás víc, takže jsme si to přepisovali navzájem. On se dokonce naučil to jejich čajové písmo a překládal z něj.

A kde se naučil tu akupunkturu?
No v té Koreji. A byl tam ještě doktor Růžička tady z Prostějova ( autor odborné literatury ). Pak taky výborný doktor Kajdoš, který napsal Kovem a ohněm. A pak už začaly sjezdy, semináře, mezinárodní sjezdy a už šlo dokonce i absolvovat. Ale bylo to tak, že člověk prostě furt a furt studoval.

Vy vlastně patříte k průkopníkům akupunktury a čínské medicíny u nás
V roce 1976 to bylo skutečně ojedinělé. Ale nakonec asi 800 lidí udělalo zkoušky a získalo kredit.

A co čínská cvičení?
No, mě, zrozence ve znamení býka, se to nějak nedotklo. Já byl kdysi hlavně na ten tenis a pak na lyže.

Jaké jsou dnes mezi populací nejrozšířenější choroby?
Plísně, ty nám snižují imunitu. A pak taky paraziti.
O parazitech toho moc nevíme, spíš tušíme. Světová zdravotnická organizace říká, že dětská populace je z 80 procent promořená roupama. Léky likvidují pouze dospělé jedince, ne vývojová stádia. Ať si lidé doma chovají kočičky, pejsky, a další miláčky, ale měli by se pravidelně odčervovat nejen miláčci, ale i lidi. Plísní je celá řada a nikdo je neumí najít. Nejčastější plíseň je bílá moučná.

Jak s touto skutečností pracuje lékařská veřejnost?
No, ono se to těžko diagnostikuje, lékař by se o to měl zajímat, měl by to znát. Je to takový nezáživný, protivný, lékař by měl pacienta víc zpovídat, ale ono je lepší klápat do počítače než žvanit s pacientem. To už lékaři zapomněli! Bohužel, spousta onkologických onemocnění nejsou onkologická onemocnění. Imitující onkologický nález vám udělá i plíseň nebo taky parazit. Onkologové začnou dávat chemoterapii, ozařovat a ten človíček chřadne a nakonec ho zabije parazit, nikoliv rakovina.

Co mají dělat lidé, kteří mají špatnou zkušenost a lékaři a nevěří jim?
To je hrot ledovce, není to zas tak časté. Člověk by měl ale zavzpomínat, kde kdy pobýval. Zvlášť, když mu doktoři řeknou – to je divný, onkomarkery nemáte.
Teď se vyvíjejí přístroje, které detekují frekvence těch různých parazitů. Je to přístoj založený na vegetativně rezonančním testu, kdy se zjistí, kolik vibrací dává škrkavka, kolik roup, tasemnice a podobně.

Lékaři to ale nedělají.
Dělají to alternativci, ale hlavně inženýři. To je jejich obor. Doktoři tomu ale stejně nevěří.

Jaké parazity si lidé vozí z dovolených?
Boskovice ( Jim ) – Volné pokračování rozhovoru s nekonvenčním důchodcem MUDr. Petrem Lukešem.
Proč nekonvenčním? Protože konvence nám a zvláště malým dětem komplikují život. A v období puberty a i později se proti nim teenageři bouří. Abych to vysvětlil: šla maminka s tříletým dítětem zeschodů a já šel náhodou proti nim. Maminka, aniž by sama pozdravila, povídá soustředěném dítěti – pozdrav pěkně pana doktora. To vzhlédlo, udělalo krok do prázdna a sypalo se ze schodů. A já měl hned práci. Rodiče by měli jít příkladem a ne komandovat. Dítě kopíruje svoji matku. Příklad: Když si matka holí chloupky na nohách, dítě vezme holící strojek a dělá totéž. Když matka vaří, dítě chce vařit taky.
Konvence jsou pro snoby, kteří nám pak určují, jak se máme chovat a spisovně hovořit. Můj otec měl na to vtip: Dva pražští Pepíci se baví a jeden se ptá druhého – hele, vole, co jsou to za lidi ti snobové? – No to jsou lidi, co místo hovno říkají nikoliv.
Život je jako mince. Má dvě strany. Panna je ta slušná, snobská a orel ta sprostřší, ale realistická. Co myslíte, že každému v životě denně ráno padne? Panna či orel?
Ještě bych chtěl předeslat a zdůraznit, že nerozvíjím teorie, ale říkám zkušenosti – empirii – převážně svoji. Rozdíl mezi teorií a empirií je v čase. Teorie je dočasná, než se objeví další chytrolín a tu předchozí vyvrátí logicky znějícími argumenty. Empirie, neboli zkušenost, je trvalá a já tomu říkám „rozbitá huba“. Když předáváte rozbitou hubu, zvláště svým potomkům, tak tomu moc nevěří a říkají si, - co když ten tata kecá, musím to zkusit sám.
Tedy – nic nevnucuji, pouze s vámi sdílím své zkušenosti.
„Měl jsem nejmenší nemocnost na celé Moravě, to mám potvrzené ze Všeobecné zdravotní pojišťovny, Pojišťovny ministerstva vnitra. Nejmenší počet chroniků, nejmenší počet onemocnění z braní antibiotik a tak dál,“ říká dnes Petr Lukeš.

Zápal plic u dětí, antibiotika
Dítě prý má zápal plic, dostane antibiotika. Přes den nezakašle. Večer lehne do postele a kašle a kašle a kašle. Rodič ale nepřemýšlí tak, že dítě přes den lítá, nic mu není, jakmile ale lehne do postele, začne intenzivně kašlat. Antibiotika jsou bez efektu, navíc třeba rozbory zjistí, že dítě nemá zánětlivé markery. To znamená zvýšené leukocyty, není zvýšená sedimentace, CRP – a ten se zvyuje už po několik hodinách jakmile do vás vlítne nějaký virus či bakterie.
Na parazity nikdo nemyslí. Když já pak dávám přípravky na škrkavky a roupy, matky se diví, že dostaly léky proti parazitům. Ti červíci leží v plicích tři týdny a ty děcka jsou z toho strhaný, kašlou celou noc, matky jsou naštvaný, otcové taky, kantoři taky, protože to přetrvává i v dopoledních hodinách, protože děcka mají překrvený dýchací cesty. Když uděláte rentgen, najde se tam zastínění, které skutečně ukazuje na pneumoponii. Muíste si to dát dohromady a říct si – toto už má potřetí, vždycky tři neděle se čtrnáctidenní nebo i delší pauzou a pak to znovu začne. Pro parazity je typické, že začnou klást vajíčka v době novoluní – týden před dozráním měsíce a týden po. Možná tomu nebudete věřit, ale já jsem třeba za týden měl pět svých registrovaných dětí a patnáct nepříslušných, se kterými přišli rodiče za mnou na radu – nešlo by mu zvednout imunitu a podobně. Samozřejmě, že jsem si pomáhal ještě laserem, udělal jim akupunkturní body, které mají vliv na zvýšení imunity.

Používal jste tedy i čínskou medicínu
Ano, ale laserovou, která byla bez bolesti. Ty děcka ke mě chodily rády, protože to nebolelo, chodily na světýlko a ještě měly doporučenou kokakolu a zmrzlinu a k tomu ještě sladké ledové kuličky.

Proč sladké ledové kuličky a dokonce každou hodinu?
Matky se divily. Tak jsem říkal – podívejte se, nás v mikrobiologii vždycky učili, že 90% těch nejpatogennějších mikrobů, jako jsou streptokoky a penumokoky a podobně se množí od 45 do 90 minut. A když jim za 60 minut dáte něco ledového, nemůžou se namnožit. Proč studené kuličky? Když nechceme, aby nám něco sežrali mikrobi, dáme to do mrazáku nebo lednice. Ty naše drobečky tam dát nemůžeme, tak jim musíme každých šedesát minut dát něco studeného do toho krčku. Matky koukají, pak to vyzkouší a zjistí, že to funguje. Proč třeba toto neříkají děckaři?

O parazitech toho moc nevíme
Moc o nich nevíme, spíš tušíme. Světová zdravotnická organizace říká, že dětská populace má 80% promoření roupama. A ty jsou tam furt. Likvidujete je léky, ty však likvidují pouze dospělé jedince. Nezlikvidují jejich vývojová stádia, vajíčka, larvy a ty v nás pak dělají ten binec – spolu s plísněmi snižují imunitu. Zde je vysvětlení všech těch hrozných kašlů a podobně. A proto by se měly občas ty antiparazitární přípraky dávat. Není ale jen dětský roup a dětská škrkavka, jsou i kočičí a psí roupy a škrkavky. Ty u lidí nedojdou do vyspělého jedince, ale jen do larvárního stádia, takže ty děcka můžou ty larvičky mít v sobě třeba rok. Ony se tam salaší a když mají příhodné podmínky, začnou se hýbat, dělat paseku a děcka začnou kašlat nebo mít potíže s čůráním, protože se larvy hodně usazují v močových cestácch. Nebo se děti pomočují – to dělají ty krevničky, pak se usazují v játrech a plicích a bohužel i v mozku. Přes lymfatický systém se dostávají do nosohltanu – do středouší, do mozkové tkáně. Vznikají také parazitární zápaly mozkových blak a ono se vůbec nepříjde na to, proč. Dále polypy v dutinách, objevují se i u populace dětské. Ale to, že si doma pěstují kočičky, pejsky, a další miláčky, neřeší. Ať si je chovají, ale měli by se pravidelně odčervovat nejen miláčci, ale i lidi.

Jak s touto skutečností pracuje lékařská veřejnost?
No, ono se to těžko diagnostikuje, lékař by se o to měl zajímat, měl by to znát. Měl by totiž pacienta víc zpovídat a ono je lepší klápat do počítače a psacího stroje než žvanit s pacientem. To už lékaři zapomněli!
A hlavně – doktor teď už spoléhá jenom na laboratoř. Co dostane z laboratoře, je posvěcené, co nedostane z laboratoře, pokrčí rameny a řekne – nevím. Bohužel, spousta onkologických onemocnění nejsou onkologická onemocnění. Imitující onkologický nález vám třeba udělá plíseň, která se jmenuje aspergilus. Ta se lokalizuje do našich mateřských znamének a pod ním jsou paraziti schovaní. Jak se do něho šprtne, rozseje se. Nebo třeba takový měchožil zhoubný, to je lahůdka, ten vám imituje nádor v břichu a on to vlastně není nádor. Onkomarkery vám vyjdou negativně a přitom máte v břiše rakovinu jako bejk. Onkologové začnou dávat chemoterapii, ozařovat a ten človíček chřadne a chřadne a nakonec ho zabije parazit, nikoliv rakovina.
Těch parazitů díky tomu, že se otevřely hranice, je čím dál víc. Jsou tu ty, které tu vůbec nebyly. Třeba z Egypta se vozí tyfus. Tam to přenáší blecha. Je tam často nedýchatelno, blech hromada. Za mnou přijde maličký človíček a má na kůži příznaky skvrnitého tyfu. Tak se ptám - to vypadá jak skvrnitý tyf od pyramid. A rodič řekne - jo, my jsme tam byli před rokem.

To cestování může přese všechna opatření – tedy evropský servis a sterilitu v hotelech, přesto přinést nebezpečí?
Třeba spousta parazitů je z Turecka. Ty, který tady třeba vůbec nikdy nebyly. Motolice ze skopového jdou přímo do slinivky břišní. Dokonce se říká, že 40 slinivek, které jsou nabourané, jsou způsobeny motolicemi právě od skopového. Když to zasáhne sekretorickou část, je z toho diabetus, když extretorickou, přijdou záněty. A když to trvá moc dlouho, může se to zvrhnout až do rakoviny slinivky. Na tu parazitologii tady vůbec nikdo nemyslí.

A to je teď hodně módní záležitost v alternativní medicíně.
Protože je to těžko detekovatelné, tak se tomu každý spíš vyhne. Než se parazit namnoží, trvá to někdy rok i déle. Paraziti jsou takový chytrý stvoření, který nechtějí naštvat svého hostitele. Oni s ním jsou pořád v symbióze a až se teprve namnoží do velkého množství, tak se obyčejně roznesou po těle a pak to bouchne. A pak se všichni diví jakto, že je tolik chorob, nad nimiž si doktoři lámou hlavu. A zapomínají na oblast právě parazitologie.
Když znáte průběh parazitárních chorob a posloucháte pacienta, jak vykládá a zeptáte se ho - byl jste tam a tam? Najednou vám naskočí - krevničky si mohl dovézt, motolici, svalovce, který se u nás teď začíná hodně rozšiřovat díky importovanému vepřovému masu, které se sem vozí za laciný peníz. Tam se vůbec nedělají testy. Svalovců je v lidech moc. Říkají - mě bolí rameno, sval a diví se, proč najednou. Když se ho pak začnete ptát, tak se vám sejdou
informace. Většinou ten svalovec vejde do místa, které bylo nějakým způsobem tangované - člověk spadne, narazí si bok a najednou tam má svalovce. Ten je šťastný, že našel místo, kde se může usalašit. A když se člověk do stejného místa praští ještě jednou, svalovec se roztrhne a když zrovna má vajíčka, tak je to katastrofa - ty se rozesejí do celého těla.

Lidé třeba právě proto nevěřím lékařům a co mají dělat? To, o čem mluvím, je hrot ledovce, není to tak časté. Člověk by měl ale zavzpomínat, kde kdy pobýval. A když mu doktoři řeknou – to je divný, onkomarkery nemáte...
Teď se vyvíjejí přístroje, které detekují frekvence těch různých parazitů. Je to přístroj založený na vegetativně rezonančním testu, kdy se zjistí, kolik vibrací dává škrkavka, kolik roup, tasemnice a podobně.

To abychom dnes byli pomalu každý sám sobě doktorem.
Bez medicíny se neobejdeme. Třeba chirurgie je důležitá, bez ní bychom se neobešli. Akorát se strašně moc používají věci, které by se používat neměly, jako jsou různé kortikoidy, cytostatika na nevysvětlitelné revmatismy a podobně. Pak to má katastrofální následky.

Pořád hledám radu pro lidi. Chodí po doktorech a jsou z nich zmatení. Co mají dělat?
Alternativci mají ty biorezonanční mašinky, které zjistí ty plísně, parazity a podobně a pak se to léčí zase tou biorezonancí.


Cukr je pro nás požehnání, tvrdí například Petr Lukeš


B o s k o v i c e (Jim) - Jaké jsou dnes nejrozšířenější choroby, kterým lze předcházet?
Mezi obyvatelstvem je rozšířena řada plísní, které nám snižují vitalitu a hlavně imunitu. Nejčastější plíseň je moučná – Candida albicans. Ta se objevuje již za 3 - 12 hodin na pečivu, které necháme uloženo v igelitu. Tato plíseň způsobuje moučnivku na sliznicích dutiny ústní, hlavně u dětí a u žen na přirození. Situaci podporují i ostatní plísně, hlavně na burácích, které produkují nejhorší jedy – aflatoxiny. Dále podporují plísně antibiotika braná opakovaně a dlouhodobě. Plísně jsou zákeřné proto, že nám nedělají teploty, pouze je nám slabo a divně a snadno pak chytáme běžné infekce.

Proč?
Protože se navazují na receptory T=lymfocytů, což jsou naši buněční zabíječi v první linii v obranyschopnosti. Ty ztratí svou důležitou funkci makrofágů a pak viry a bakterie mají volný vstup do těla. Pak se divíte, že jste opakovaně nemocní. Když to pacientům vysvětlím a oni dodržují určité zásady, pak za půl roku přijdou a řeknou – víte, že jste měl pravdu. Teď už je mi podstatně líp a mám více energie.

Pijme colu, je v ní cukr!
Když řeknu, že Coca cola je nejzdravější nápoj u nás, tak 90 procent lidí, kteří jsou zblblí podplacenými lékaři, se chytne za hlavu a myslí si něco o mé pomatenosti. Když chci psát nebo povídat o Coca cole, tak své tvrzení musím mít podložené, což se o mnohých pisatelích říci nedá.
Já vypiju denně 2 litry coly. Nepředpokládám, že by doktoři byli tak hloupí sami od sebe, když vystudovali medicínu, a že by si nepamatovali, že například kyselina fosforečná je pro nás nejdůležitější kyselina na této planetě. Drží totiž genetický kód DNA, protože ta jediná je schopna tvořit esterické můstky, které drží šroubovici DNA, aby se nerozpadla. Kdybychom tu kyselinu neměli, budou se rodit různé zrůdy. Coca cola, která je konzervovaná kyselinou fosforečnou nám vůbec neškodí, právě naopak.
Další důležitou funkcí kyseliny fosforečné je její schopnost tvořit makroenergetické vazby v ATP, dále s glukózou a fruktózou a kyselinou pyrohroznovou. Při odštěpení jedné molekuly této kyseliny se uvolní energie 12 kcal, která je okamžitě zpracována pro další funkce a reakce v buňce (opakování pro lékaře). Rovněž s despektem je tvrzeno, že výborně vypucuje záchod a povolí šrouby. Zkoušel jsem to, ale není to pravda. Když chcete vypucovat varnou konvici, použijete na to ocet nebo kyselinou citrónovou a nikdo vám neříká, kromě mě, že je to šméčko pro tělo.
Kyselina fosforečná a fosfáty se dřív, kdy ještě nebyl farmaceutický průmysl tak hladný, používali do mýdel, čistících prostředků a saponátů. Nyní se fosfáty pomalu odstraňují a do čistících prostředků a saponátů se dávají bioenzymy, které člověku škodí. Fungují totiž jako dráždidlo a alergen na sliznici dýchacích cest. Takže, když si kupujete prací prostředek, kde je psáno velkým písmem bez fosfátů, je velmi pravděpodobné, že si přivodíte alergii.

Jakou cestou jsme v minulosti získávali kyselinu fosforečnou?
No, ze stravy. Když jíte maso, tak ze stavby masa samého, ale i z buněk ostatní stravy, protože obsahují DNA. Coca - colu piju již od roku 1963, kdy jsem ji dostal jako odměnu za to, že jsem udělal příjmačky na zdejší gympl. Vím, že je to nejzdravější nápoj u nás, protože obsahuje kromě kyseliny fosforečné trávící fermenty, které jsou podobné wobenzymu.

A za ten platíme velké peníze, když ho potřebujeme.
Coca colu vymyslel v roce 1885 americký lékarník John S. Pemberton z Atlanty v Georgii a při výrobě mimo jiné použit extrakt z cocy a colových ořechů. Nápoj se prodával v okolních lékárnách jako „tonik stimulující mozek“. Kdo má trávící problémy jako například zvracení a nechutenství a dá si vyštěrchanou a mírně naředěnou ledovou coca colu, tak se mu udělá dobře. Bohužel přesto, že to lidé již vyzkoušeli, se nikomu nerozbřesklo. Že by si řekli, že na zanícený trávící trakt se dá šméčko a ono se to vyléčí...
Dále by si měli doktoři vzpomenout, že naše kosti jsou složeny z 85 procent z fosforečnanu vápenatého. To je ohromná zásobárna vápníku a kyseliny fosforečné. A jak někdo tvrdí, že Coca cola odvápňuje, tento proces není tak jednoduchý. Protože naše kost je tvořena a odbourávána dvěma druhy buněk. Jedny se jmenují osteoblasty, které tu kost staví za pomocí alkalické fosfatázy. A dále máme osteoklasty, které kost odbourávají a tuto reakci katalyzuje (spouští) kyselina citrónová.

Ta je ale dnes téměř ve všech potravinách.
Ano, díky kyselině citrónové, která se dnes sype téměř do všeho, je tolik osteoporóz a mnoho lidí je léčených vápníkem, hořčíkem a ženy ženskými hormony.

No a co ten cukr?
Nechápu, proč je cukr tak zavrhovaný, když ve fyziologii ve 2. ročníku na medicíně je napsáno, že srdíčko jedním stahem vypudí 1,2 dcl krve, za 1 minutu je to kýbl krve a za den cisterna o 10.000 litrech. Osmdesátiletý člověk načerpá srdíčkem 350 milionů litrů krve, což je celá Křetínka, než začne přetékat.
Měli by si všichni uvědomit, na co to srdíčko jede. Myslíte si, že na cereálie, jogurty, na makrobiotické potraviny jako například naklíčené obilí a podobně? Ne – jede na cukr, a to právě na hroznový cukr = glukózu, která je obsažena v řepném cukru společně s ovocným cukrem = fruktózou. Další orgán, který jede na cukr, jsou játra. Bez glukózy a kyseliny glukuronové bychom nestrávili a nezlikvidovali spoustu toxinů, které dostáváme v každodenní potravě. Hroznový cukr nám jede do svalů, takže když sportovec chce podat výkon, musí dostat dostatek cukrů. Ale nejdůležitější orgán, na který cukr jede, je naše mozkovna. A to opět na hroznový cukr. Zase se najdou lékaři, kteří budou tvrdit, že cukr je jed. Můj otec, také lékař, říkával mé matce: „Slaď tomu Petrovi trochu víc, jeho příroda neobdařila jiskrným intelektem, tak ať mu to více myslí a všechno si pamatuje.“ Myslím, že díky otci jsem to co jsem, že jsem si třeba udělal i druhou vysokou školu. Dále fruktóza, která je druhá molekula v sacharóze, je důležitá jako velký zdroj energie, ale hlavně pro pány je motorem bičíku našich spermií. Proč se tedy potom všichni diví, že máme tak nízkou pohyblivost spermií a spousta pánů nemůže oplodnit svou partnerku. Také tvrzení, že cukr a jeho nadměrný přísun, by mohl způsobit cukrovku, je rovněž mylné. Při glukozotolerančním testu je slinivka schopna zpracovat za 2 hodiny 7 dkg podaného cukru a glykemie nám klesne na normál. A o slinivce platí totéž, co o každém jiném orgánu v těle. Když chcete mít vyfachčené svaly a srdce, musíte je trénovat.
Víte dobře, že když si člověk zlomí nohu a dají mu ji do sádry, tak za 3 týdny proběhne atrofie z inaktivity a stehenní sval se zmenší o 1 svého objemu. Takže u mě je nejvíce vypracovaná slinivka, protože už od rána dostává 5 kostek cukru v kávě, v zápětí mnoho sklenic Coca coly a moje beta buňky langerhanzových ostrůvků si patrně už říkají, kdy nám dá pokoj, abychom mohly také atrofovat. Své povídání bych rád zakončil zvoláním citátu Julia Fučíka „LIDÉ, MÁM VÁS RÁD, SLAĎTE!“ (snad se vám rozbřeskne a přijdete na to, komu to prospívá...)

Nízkotučné potraviny, tvarohy, jogurty!
To je to největší šméčko, které může být. Ten tuk je chemicky odstraněn. Nikdo z dlouhověkých, s nimiž jsem mluvil, by si nekoupil nízkotučný tvaroh, nejedí Hery, Flory, jedí máslo. Žádná kráva své telátko neotráví, to raději zdechne, ale člověk člověka za pár mincí zlikviduje jako potkana....
Jogurt už se nedělá tak jako dřív. Ten se dělá tak, aby vydržel co nejdéle. Za našich mladých let jste snědla dva jogurty a víc jste nemohla, protože jste si zažívací trakt osídlila mikroby, které potřebujete - laktobacilem, který měl reprodukční schopnost. Pak už jste jogurt nemusela, protože si tělo řeklo, že má dost, stačilo třeba dvakrát do měsíce. Ten laktobacil, který je třeba v aktimelu, je udělán velice šikovně -on má enzymatické schopnosti dál, ale hlubokým zmrazením ztratil reprodukční schopnost. To, co má odvést, tam odvede. Ale musíte ho denně. To je velice geniálně vymyšleno.

Je to opravdu tak, že je to úmysl?
To už si přeberte jak umíte.

Ten lék nezmizí, farmaceutické firmy na něm vydělávají
Říká se, že cholesterol je strašný, ale opak je pravda. Všichni by měli vědět, že cholesterol je základní stavební kámen našich nejdůležitějších pohlavních (ženských i mužských) kůry nadledvin - kortikosteroidů proti zánětu a hormonů udržujících náš minerální metabolismus - aldosteronů. Dále je základní stavební kámen buněčných membrán spolu s fosfolipidy a bílkovinou tvoří celistvost buňky.
Státní ústav pro kontrolu léčiv vydal ve Zdravotnických novinách článek, že léky na snížení cholesterolu zhoršují paměť, sexuální funkce, způsobují deprese, zhoršují pohyb, spánek, vyvolává pneomopatii.
Internista by se měl zeptat - spíte dobře? Už nebudete. Máte dobrou paměť? Už si budete pamatovat kulový. Jediný, co vás bude těšit je to, že máte nízký cholesterol. Jestli jste měl dobrou náladu, budete trpět depresemi. Jestli jste dosud vyběhl jako fretka do třetího patra, nyní už polezete zadýchaný, protože budete mít instersticiální pneomopatii. Jediný, na co nemá vliv je, že se dobře vymočíte. To napsal ústav pro kontrolu léčiv! Ten lék už by dávno zmizel, ale protože farmacie na něm vydělává, prodává se i nadále. Lidi se akorát musí seznámit s jeho negativními účinky.

Nepřipadá vám to tak, že je potřeba nás jaksi udržovat jako méně schopné? Tímto způsobem probíhá tichá genocida bílého obyvatelstva. Jediná moudrá plemena, která si do toho nenechá kecat, jsou žlutí a Rusové. Jak jsem je dřív moc nemusel, teď je obdivuju, protože odtajnili tolik věcí včetně parazitologie, že vám lezou oči navrch hlavy. To včecko jsou odtajněné věci, které se dělaly jako kosmický výzkum.

Vedle těch informací, které jste teď podal, byste měl podat informace relevantní tak, aby si lidi neřekli – vždyť on je úplný magor.
Já jsem svoje ego už dávno poslal ke všem čertům, takže mě je jedno, jestli si o mě někdo myslí, zda jsem či nejsem magor. Ten, kdo je ješitný, by toto nepustil. Ti, co jsou moudří, si to přeberou a řeknou - asi to nebude tak hrozný, já vyzkouším. Třeba někdo, kdo to vyzkoušel, řekne - ty jeho metody byly hrozný a víc nepřijde...

Přepálené oleje nám způsobují vysoký krevní tlak, říká Petr Lukeš


Boskovice (Jim) – Co člověk má jíst


Člověk má prý jíst to, co se vypěstuje doma
Ano, v mírném pásmu. Někteří lidé se chlubí tím, že se cpou množstvím mandarinek, pomerančů a podobně. Mě osobně po tomto zas tak moc dobře není. Jižní ovoce se trhá ne úplně zralé. Takže je tam podstatně víc kyselin, než bychom si přáli. Tělo je musí něčím vysrážet, aby to nevadilo organismu. A k tomu tělu slouží vápník a hořčík. A když to jedí ženy po přechodu, zjistí jim osteoporózu. A najednou musí brát preparáty, aby se zachovala ženská hormonální aktivita spolu se správnou vápenatostí kostí - tedy ženské hormony a kalciové preparáty, které jsou poměrně drahé. Tak to je začarovaný kruh. Chlapi tento problém nemají, protože místo jezení citrusů a džusu pijí pivo.

Přepálené oleje nám způsobují vysoký krevní tlak
Vazivo nám likvidují přepalované oleje. A to jsou věci, které nenajdete v knížkách. Oleje se přepalují při 125 stupních. Kdežto sádlo se přepaluje až při 180 stupních. Kdyby se všichni vrátili do dob našich předků a zvlášť těch, kteří se dožili vysokého věku, zjistí, proč tu byli tak dlouho - vařili na sádle. Oleje, které se mají používat za studena, jsou drahé a smažit se na nich nemá. Oni ale na flašku napíšou, že se na nich může smažit.
Dal jsem si tu práci, že jsem si vytáhl z matrik nejstarší obyvatele tady na Boskovicku - v Kunštátě, Olešnici, Letovicích, Boskovicích. Obcházím stařečky, kteří nejsou na Sadové a ptám se jich, jak to dělají, že jsou takoví čiperní a co vaří. Teď už jsem důchodce a když přijdu za tím pětadevadesátiletým staříkem, tak on mi říká: jó, mládenečku, to my za mladších let jsme toto vůbec neměli. Když jdeme do obchoďáku a vidíme barevné regál, tak zrychlíme krok, protože tam je nejvíc těch šméček. Tito staříci dokázali, přes všechny ty žvásty v masmédiích, že jejich životní zkušenosti svědčí o správnosti jejich životosprávy. Dal jsem si tu práci a vypsal jsem si, co by člověk neměl dát do pusy podle těchto staříků.
Tento seznam dám k dispozici, které doporučuji jako Lukeší desatero.

Ti staří lidé smaží jen na sádle?
Mám zážitek z Kunštátu. Po sametce jsme začali prohlížet děti v ordinacích a ne ve škole a já jsem z celé kunštátské školy vytestoval 45 dětí, které měly vyšší krevní tlak. Byl tam jeden, který měl tlak 180/120. Poslal jsem ho do nemocnice a za 14 dnů ho vrátili, že mu tlak klesl s diagnózou juvenilní hypertenze. Za tři měsíce se objevil v ordinaci znovu, tak jsem mu změřil tlak a zase měl 180/120. Tak jsem ho poslal znovu do špitálu, on za tři neděle zpět, diagnóza potvrzená. Náhodou jsem se octl o desáté přestávce ve škole a z těch 45 dětí jsem potkal minimálně polovinu, jak chodí po chodbě a každé si nese pytlík slaných buráků nebo čipsů. Říkal jsem jim: děcka nejezte to, vždyť ten vysoký tlak máte z toho! Byli před pubertou nebo už v pubertě a tak mi řekli: nestarejte se! Pozval jsem si rodiče a začal jsem jim to vykládat. A zrovna matka toho, co měl tlak nejvyšší, neměla na synka čas, ale byla velice šikovná podnikatelka. A tak jsem jí doporučil, ať toho podnikání nechá, protože nebude mít dědice. Ona mě řekla, ať mu dám nějaké patáky a nestarám se, co jí. Takový tlak, jako měl její syn ve 13,5 letech má dospělý chlap v pětasedmdesáti. A to srdce to nevydrží déle než pět, sedm let; kdyby byl sportovec, tak deset. On je mladý, dejme mu dvojnásobek, dejme mu patnáct. To se stalo v roce 1993. Kluk dnes má 28, je v invalidním důchodu, váží 130 kilo a chodí se dívat na děcka, jak bruslí a sportují, pohybuje se jak malý golem a moje prognóza se asi naplní.
Když mi někdo řekne, že olej je zdravý a že opakovaně přepalovaný ve fritéze neškodí, tak mu musím oponovat. Já jsem čipsy a slané buráky miloval taky, když jsem je viděl, slintal jsem jak Pavlovův pes. A tlak mi začal postupně stoupat. Od roku 1993 jsem neměl v ústní dutině nic, co by bylo připravováno na přepáleném oleji. Zatím se mi to vyplácí. Smažené prostě zvyšuje tlak. Když sníte sto tisící pytlík buráků či čipsů na 100x přepáleném oleji, je to, jako byste snědla tabletečku cyankáli. Přepalované tuky vyčerpávají žluč a žlučové kyseliny, které jsou nosiči sírových můstků do našeho vaziva, aby bylo pružné. Proto po smažených jídlech máme bolesti kloubů a úponů svalů, které dostávají zabrat ještě rychlosolemi.

Sůl jako taková je zdravá
Existuje něco jako sodnodraselná pumpa v buňkách, kdy draslík vynáší binec mimo buňku a na jeho místo nastupuje sodík. Vzápětí se vymění. Měli by si všichni biochemici oprášit tento mechanismus. Sůl ale škodí, když už máte poškozené ledviny. To zadržuje vodu a způsobuje nástup vyššího tlaku. Naopak, když jsme zdraví, podporuje rychlejší očistu veškerých nedobrot z organismu.

Jak je to s rychlosolemi?
Ony ty rychlosoli se sypou nejen do uzenin, ale i do tavených sýrů. Ten čím je víc roztíratelný, tím víc je tam rychlosoli. Rychlosůl je dusitan draselný s dusičnanem sodným v poměru 2 : 5. Dusitan draselný rozpouští sírové můstky v elastinu, což je základ cévní stěny. Proto se vyskytují křečáky, hemoroidy, krvácení z dásní při čištění zubů. Dusičnan sodný rozpouští sírové můstky v našem kolagením vazivu, které je základem chrupavek kloubních, úponů šlach a plotének.
Proto je tolik tenisových loktů, bolavých ramen, vyskočených plotének a ostatních pohybových poruch.
Rychlosůl se u nás začala používat od roku 1968. Od té doby vzkvétá ortopedie, výměna kloubů kyčelních a koleních a stává se královnou medicíny. Ve veřejných stravovnách i ve školách se musí vařit na oleji, což dokončuje dílo zkázy našeho pohybového aparátu.
Tyto potraviny jsem kdysi miloval hodně. Dostával jsem je. Za pouhých 11 měsíců jsem si utrhl achilovku a přemýšlel potom proč. Pak jsem měl taky 21x vyskočené plotýnky a když mě odvezli do Brna na operaci a řekli mi, že každá druhá tato operace končí ochrnutím a na vozíku, rozsvítilo se mi v hlavě. Držel jsem 17 dnů hladovku, pil jsem 6 litrů denně a dal jsem se do pořádku. Vzpomněl jsem si, že to stejné jedí mí pacienti, kteří za mnou chodí. Jenže oni stejné množství jedli průběžně po celý rok a já za měsíc. Následek byl ten, že jsem kvůli tomu málem ochrnul.
Velkou chybou našeho zdravotnictví je jeho atomizace. Celostní medicínu již téměř nikdo neumí. Když jsme se přistěhovali po válce do Boskovic, bylo zde na celý boskovický okres 20 doktorů včetně zubařů a stále se na giganty obvoďáky vzpomínalo, jak zvládali 50 tisíc obyvatel - doktoři Mareš, Výbora, Kocman, Zeman, Treu a další, kteří uměli všechno a diagnózu, velice přesnou, dělali na podkladě anamnézy (pohovoru s pacientem). Teď se převážně spoléhá jen na laboratoř a ostatní přístroje a nad pacientem se málokdy sejdou jednotliví odborníci všichni najednou. Nyní je tu přes 200 doktorů bez zubařů a nevypadá to, že by si váleli šunky. Někde je chyba a protože lidi nesladí, tak se jim ani nerozbřeskne.


Lukeší desatero nedoporučených potravin


bylo sestaveno na podkladě zkušeností občanů Boskovicka, kteří jsou starší 85 let a jsou soběstační, kteří se neřídí dle reklam a nečtou „odborné” časopisy a tisk typu AHA, BLESK, SPY a jiné.
1. Nekonzumujte cizokrajné ovoce: kiwi, mandarinky, pomeranče atd. (jen v omezeném množství). Dováží se nezralé, dozrávají bez sluníčka, obsah vitamínů je minimální, zato obsah organických kyselin maximální. Odvápňují a při značné konzumaci způsobují osteoporózu.

2. Kupované jahody z ciziny obsahují oparové viry a způsobují afty a žloutenku typu A.

3. Nejezte nic, co obsahuje kyselinu citrónovou, která je z organických kyselin nejagresivnější. Dává se do všech limonád, kromě čisté vody (pouze originální Coca cola a Pepsi cola jsou konzervovány kyselinou fosforečnou). Je i ve spoustě potravin a bonbónech. Odvápňuje organismus – způsobuje křeče svalů a leptá sliznice, které pak snadno propouští infekční viry a bakterie.

4. Nesmažte na oleji pro jeho nízký stupeň přepalu a vznik dioxinů při opakovaném smažení ve fritézách.

5. Nepoužívejte margariny – umělé tuky. Máslo je zdravější. Žádná kráva své telátko neotráví – to raději zdechne, ale člověk člověka pro pár mincí otráví postupně, jak potkana.

6. Nejezte jogurty s dlouhou dobou trvanlivostí. Jsou plné konzervantů a jsou mrtvé. Pak musíte kupovat ACTIVII, která má položivé bakterie.

7. Nejezte ve větším množství tavené sýry a uzeniny. Obsahují rychlosoli a ty štěpí sirné můstky v kolagenu a elastinu v cévách, šlachách a kloubech.

8. Nekonzumujte pražené arašídy – obsahují jedovaté aflatoxiny. Dále chipsy pro opakovaný olejový přepal.

9. Nejezte pečivo uskladněné v igelitu. Již po 3 hodinách na něm začíná růst plíseň Candida albicans.

10. Nekonzumujte ve větším množství vlašské ořechy, nedozrálé banány, dlouze vyluhovaný černý čaj – pro velký obsah tříslovin, které rovněž na sebe vztahují vápník s hořčíkem.

DOPORUČENÉ POTRAVINY jsou ty, které jedli Vaši předkové, kteří se dožili nejvyššího věku a nepotřebovali žít v domově důchodců. Pokud Vás nevyměnili v porodnici, máte to dáno geneticky do vínku.

Volné pokračování rozhovoru s panem MUDr. Lukešem

Svůj přístup ke svému zdraví si musíte vybrat sami, a my Vám pomůžeme jít tou správnou cestou.

B o s k o v i c e (Jim) - Volné 5. pokračování rozhovoru s nekonvenčním důchodcem MUDr. Petrem Lukešem


Lukeší parazitoLOGICKÝ dotazník


Je mnoho lidí, jimž biorezonanční přístroje dokázaly najít a zlikvidovat ložiska parazitů, třeba i taková, která lékaři identifikovali jako rakovinu. MUDr. Petr Lukeš proto, zahlcen neustálými dotazy, vytvořil dotazník, s jehož pomocí mohou lidé hledající řešení svého zdravotního stavu odečíst prvotní informace pro lékaře důležité.

Proč parazitologický dotazník?
Protože, když se logicky zamyslíte nad zdravotním stavem našich obyvatel, tak s hrůzou zjistíte, že je ve stále horším stavu, přes všechna vyšetření stále modernějšími přístroji. Lékaři jsou bezradní, protože vyšetření jsou opakovaně negativní. Na parazity prakticky nikdo nemyslí, protože se moc nevyučují s tvrzením, že u nás nejsou a není je ani čím léčit. Od roku 1992 do současnosti zmizelo z lékáren 30 velmi dobře fungujících léků na prvoky, plísně a parazity. No logicky, když nejsou léky a není ani v lékařském povědomí možnost uznat jejich existenci, pak málokterý doktor připustí polemiku na téma paraziti a raději udělá ze sebe „pštrosa“.

A kde mají možnost někteří doktoři se dovědět něco o parazitech?
Na konci roku 2008 vydavatelstvo Osveta na Slovensku v Martině vydalo nádhernou publikaci „Lekárská parazitologia“ s přehlednými schématy. Po přečtení této krásné publikace jsem byl nadšen, že i nelékař si může udělat úsudek. A pak nejčastější argumenty intelektuálů o její nevědeckosti ani u něho neobstojí.
Mimochodem bych rád vysvětlil čtenářům pojem vědecký a nevědecký. Vědecký je od slova věděti. Ti, co vědí, se nad novými argumenty nepozastavují, ba naopak přemýšlí. Ti, co nevědí - zvláště arogantní a namyšlení intelektuálové - se nad danou novou věcí začnou rozhořčovat, stanou se z nich novodobí inkvizitoři a jako argument třeba nastěhují 10 m3 knih do televize a na pomoc si vezmou profesionální redaktory „překřikovače“ a režii. Nemohou přece připustit, že by něco nevěděli. Víte, jak by utrpělo jejich ego a sponzoring? Totéž platí o biorezonančním vyšetření a terapii. Vždy se najdou „nevědoucí“, kteří po sponzoringu a instruktáži prosadí zákaz metod, kterými se léčí a vyšetřují kosmonauti, prezidenti (např. Putin), nejlepší hráči fotbalu, hokeje a další špičky.

A jaký vidíte vývoj našeho zdraví a osudu národa?
Dobrý, pokud si mocipáni vezmou ponaučení z jednoho kouzelného vtipu:
Jeden miliardář si zaplatil let v nejrychlejší a nejlepší stíhačce s nejlepším pilotem. „Tak ukaž, co to letadlo umí.“ Letec si v duchu povídá: „Tak to si piš.“ Jen co vyletí, udělá prudkou levotočivou zatáčku s přetížením několika G. Za ním se ozve: „Tak to jsem čekal.“ Letec si říká, že je to borec, tak mu udělá pravotočivou zatáčku s přetížením ještě větším a za ním se ozve: “Tak to jsem taky čekal.“ Letec si zas říká: „Tak teď mu něco ukážu.“ Provede levotočivou, pravotočivou a vývrtku s lopingem. Zezadu se ozve: „Tak to jsem nečekal.“ Po přistání se ptá letec miliardáře na dojmy a chválí ho, že je tvrďák. Ten však vysvětluje: „Při levotočivé zatáčce jsem počítal s tím, že se pomočím, při pravotočivé zatáčce jsem počítal s tím, že se pokálím, ale nečekal jsem, že při lopingu mně to všechno nateče do helmy.“
Vysvětlivky jako v Bibli: levotočivá = levice; pravotočivá = pravice; helma = stát a zdravotnictví.
Poučení: mocipáni, nesedejte do tryskáče, ať si nenaděláte do helmy!

Co na závěr?
Zdravím všechny a slaďte rafinovaným cukrem, ať jste rafinovaně moudří a myslí Vám to.
Jo, a vysvětlivky pro ne-chemiky, kteří již zapomněli, že sacharosa je disacharid složený z glukózy a fruktózy, které jsou čištěny hydroxidem vápenatým. Vápník a jeho důležitost pro organismus nemusím připomínat.
A ještě: Nevěřte polopravdám v médiích typu JBP (jedna baba povídala), protože stokrát opakovaná polopravda se stává pravdou. Ať nevypukne třetí válka světová!


LUKEŠÍ PARAZITOLOGICKÝ DOTAZNÍK


Jméno a příjmení:
Věk: Telefon:
Bydliště (pouze město nebo obec):

Označte odpovídající odpověď na následující dotazy:
1. Vlastníte domácí nebo hospodářská zvířátka? ANO NE
2. Návštěva ciziny, zvláště jižních nebo exotických zemí
za posledních 7 let? ANO NE
Potíže:
3. Závratě ANO NE
4. Bolesti hlavy ANO NE
5. Cévní a srdeční potíže ANO NE
6. Zažívací potíže ANO NE
7. Dýchací potíže ANO NE
8. Gynekologické potíže ANO NE
9. Potíže při močení ANO NE
10. Bolesti kloubů ANO NE
11. Alergie (dechová nebo kožní) ANO NE
12. Smyslové potíže (sluch, zrak, čich) ANO NE
Psychické potíže:
13. Deprese ANO NE
14. Únava ANO NE
15. Nesoustředěnost ANO NE
16. Nespavost ANO NE
17. Neklid, strachy, obavy ANO NE
Pozitivní prodělaná vyšetření klasickou medicínou na přítomnost parazitů, prvoků a plísní:
18. Krev ANO NE
19. Mikrobiologie (výtěry) ANO NE

Součet odpovědí:
Pokud jste na minimálně 13 otázek odpověděli ANO a zároveň Vás lékaři odesílají na psychiatrii, pak z 95% hostí Vaše tělíčko několik parazitů. Jejich přítomnost se dá zjistit pouze biorezonanční diagnostikou a zlikvidovat biorezonanční terapií a protiparazitálními léky.
Upozornění pro pacienty, kteří nechtějí dostat vynadáno - neptejte se na jakém principu funguje biorezonanční diagnostika a terapie. Všechny tyto informace jsou snadno dostupné na internetu. Ubírá mi to drahocenný čas a soustředění, které potřebuji na pacienty.

Volné pokračování rozhovoru s panem MUDr. Lukešem č. 2

Moje dnešní téma se opět týká stálé diskuze o škodlivosti či prospěšnosti Coca a Pepsi-Coly. Jako odstrašující případ byl uveden článek o úmrtí mladé 30ti leté ženy NATASHY HARRIS, která pila od svých 16ti let 10 litrů Cocacoly denně. V roce 2013, 3 roky po jejím úmrtí, došel koroner k závěru, že příčinou úmrtí a podstatným faktorem bylo pití velkého množství Cocacoly. Podívejme se na životní příběh N. Harris. Natasha za 10 let porodila 8 dětí, málo jedla a vykouřila 30 cigaret denně. Troufám si tvrdit, že právě díky tomuto nápoji při své životosprávě vydržela tak dlouho být relativně zdravá, porodit 8 dětí, protože podle slavných gynekologů žena neotěhotní, pokud její tělo není zdravé a na těhotenství připravené. Vykouřit 30 cigaret denně by se dalo přirovnat k dehtovému ropovodu do jejich plic a ještě být povolná sexuálnímu maniakovi, který jí po dobu 10 let udělal 8 dětí. To chce velký přísun energie.

Provozoval jsem dětské lékařství 40 let a rád bych podotkl, že mám děti rád, ne sice jako pedofil, ale můžu čtenářům sdělit své zkušenosti z ordinace. Když denně ošetříte průměrně 20 dětí, tak toho po práci máte dost. Pokud mi přišla do ordinace matka se 4 dětmi najednou, byla obyčejně psychicky i fyzicky hodně vyčerpaná a po odchodu přibylo i mě pár šedin. Nejméně čtvrt hodiny jsme pak se sestřičkou uváděli kůlničku na dřevo zpět na naši ordinaci. Náš stát, když se narodí trojčata, čtyřčata či paterčata přidělí matce nejméně dvě pomocnice. Nedovedu si představit, že bych na 8 dětí byl sám bez nějakého životabudiče a pomocníka. Je však pravdou, že přesto, že piji 50 roků Cocacolu, tak bych asi 10 litrů do sebe nedostal pro velké množství tekutiny a pro přesycení kysličníkem uhličitým, který pravidelně vyštěrchávám a colu ředím 1/3 vody. Lékaři mi dají za pravdu, že pokud pacient dostane 3 – 3,5 litrů tekutiny v pomalých kapacích infuzích déle jak 14 dnů, tak pacient umírá na otok plic, selhání ledvin, přetížení srdce a otok mozku. Ale zpět ke Cocacole. Musím připomenout, že colu pijí špičkový sportovci, jako např. Jágr, který nás ve 42 letech reprezentuje na olympijských hrách, dále pověstný tenista Vitas Gerulaitis, kterému přezdívali neukázněný playboy, protože v 5ti setových bitvých vypil až 15 2dcl lahviček Cocacoly, pak si vybral 2 krásné dívky a šel se s nimi pomodlit. Mohl bych uvést mnoho dalších případů, ale vraťme se k případu Natashy. Bezprostřední příčinou smrti dle koronera 3 roky po úmrtí měla být hypokalemie způsobená kyselinou fosforečnou. Nechápu, že by hypokalemie se projevila až po 14ti letém pití 10 litrů coly denně. Mám pocit, že pro lidstvo této zeměkoule se vždy musí najít jasný a jednoduše pochopitelný zabiják, aby byl lid spokojen. Když to není zahradník, či polda Degramo, tak to bude cholesterol nebo Cocacola. Musím tady ještě místopřísežně přiznat, že s výrobci Cocacoly nemám žádnou smlouvu na propagaci, doufám však, že po otištění tohoto článku mi na stáří nabídnou místo cocacolového somieliéra (to byl pokus o legraci). Ještě bych doporučil koncernům tabákovým a Cocacole, že by udělali krásné humánní a velkorysé gesto, kdyby poslali sponzoring na 8 sirotků za tržbu, kterou získali od Natashy Harris a ode mně. Čím si nemyslím, že by toto gesto mohlo být bráno jako přiznání škodlivosti Cocacoly.

Teď bych rád napsal něco o složitosti dějů v našem organismu. Každý člověk má v sobě stovky milionů enzymů dobře popsaných je však zatím asi 90 tisíc, které nás chrání. Takže i toxické látky po průchodu do buňky jsou štěpeny a syntetizovány. Přičemž akždý buňka má v sobě průměrně až 1000 enzymů bílkovinné povahy. Tyto enzymy jsou seřazeny jako na pásové výrobě ve fabrice a každý enzym katalyzuje určitou reakci. Podle reakce, kterou provádí, se tyto enzymy rozdělují do šesti tříd: Tyto enzymy jsou pak příčinou, proč reakce, které známe ve zkumavce (IN VITRO) neprobíhají stejně v živé buňce (IN VIVO). Potom jednoduché vysvětlení, že kyselina fosforečná vyváže draslík až za 14 let a člověk umírá, nemusí být úplně pravdivé. Každou reakci i chování člověka lze vysvětlit jednoduchým zdůvodněním. Podobně jako reakci či chování krásné novicky při plavbě zaoceánským parníkem. Jeptiška si vedla deník plavby. Pondělí – odložila jsem mnišskou sultanu. Úterý – všiml si mě kapitán a provedl mě po lodi. Středa – pozval mě ke svému stolu na večeři. Čtvrtek – vzal mě na kapitánský můstek, tam mi dělal nemravné návrhy a pohrozil mi, že pokud se mu neoddám, tak potopí loď. Pátek – zachránila jsem 1580 pasažérů. Takže z tohoto příkladu by někdo mohl para logicky vyvodit, že kdyby např. kapitán Costa Concordie měl na palubě krásnou novicku, tak to s lodí nemuselo takto dopadnout.

Ještě musím dodat něco k těm enzymům. Přesto, že každá buňka má kolem 1000 enzymů a tato zásoba se zdá nevyčerpatelná, musím říct, že s přibývajícím věkem se počet enzymů snižuje, dostavuje se pocit únavy, vyčerpání a nastupuje proces stárnutí. Ten se samozřejmě dostavuje rychleji při nesprávné a neukázněné životosprávě.

Co na závěr. Zdravotní stav této planety a tedy i naší Země se nezlepšuje, spíše naopak. Stále modernější diagnostické přístroje pacienty neléčí, pouze určí diagnózu, někdy značně nepřesnou, takže pacient běhá od lékaře k lékaři a stále se cítí špatně. Léky, které bere neomáhají a jsou navíc ještě hodně drahé. Vše se vysvětluje stresem a slabou psychikou. Lékaři s pacientem moc nekomunikují, spíše jen straší. Poté se pacient obrací na léčitele, kteří jej vyslechou, podají byliny, doporučí pohybové aktivity, upraví stravu a pacientovi se uleví. Dobrý lékař nemůže mít jen titul, musí mít: Tyto 3 výše citované vlastnosti by měli mít i lidé na vedoucích postech a hlavně politici, kteří nebudou myslet jen na sebe. Pak bychom mohli doufat v lepší zítřky. Zdraví vás – váš nekonvenční důchodce.