Jaká jste krevní skupina?


Krevní skupina 0 – vůdce


Je ze všech nejstarší a vládla v dobách, kdy člověk trávil život v neustálém pohybu, potravu získával lovem a sběrem bobulí a svět pro něj znamenal jedno velké nebezpečné bojiště. I dnes je ‚nulka‘ světově nejrozšířenější, přestože u nás jí patří až druhé místo.

Charakteristika nositele ‚nulky‘ je odvozena od představy pradávného lovce a bojovníka. Je aktivní a jde si tvrdě za svým, klidně i za použití násilí. Není pro něj jednoduché se podřídit, ale když si získáte jeho oddanost, máte v něm věrného spojence. Ve vztahu s tímhle ‚válečníkem‘ si asi užijete svoje. Není nijak zvlášť nakloněn kompromisu a většinu věcí si udělá po svém, aniž by se ptal na váš názor. Flirtovat s jinými radši vůbec nezkoušejte! Na druhé straně se s ‚nulkou‘ nemusíte bát stereotypu. Stále vás bude zasypávat nápady a zažijete s ním adrenalin i dobrodružství, navíc nedovolí, aby se na vás někdo jen křivě podíval. Zkrátka macho se všemi výhodami i nevýhodami.

Krevní skupina A – rodinný typ


Původ této skupiny leží někde v mladší době kamenné, kdy se rozšířilo zemědělství a lidský organismus si byl nucen zvyknout na jiný způsob životního stylu. Místo lovu se hlavní obživou stalo pěstování plodin a chov zvířat, styl života se změnil z kočovného na usedlý. ‚Áčko‘ je v české populaci ze všech typů nejčastější, spadá do něj více než 40 procent obyvatel. Typický představitel této skupiny si potrpí na řád a pravidla, rád s ostatními vychází po dobrém a nechybí mu trpělivost. Jste ve vztahu s ‚áčkem‘? Můžete si gratulovat, protože je to ideální partner, který nehledá dobrodružství jinde, nebojí se zodpovědnosti a není sobecký. V posteli vás sice nebude každý den překvapovat novými nápady a hračkami, nikdy však nebude bezohledný k vašim potřebám. No, nebylo by krásné, kdyby se těmito vlastnostmi opravdu pyšnilo celých 40 procent českých mužů?

Krevní supina B - umělec a bohém


‚Béčko‘ vzniklo v době, kdy lidé začali migrovat z teplejších oblastí na sever. Jelikož bylo nutné si zvyknout na chladnější podnebí, vyniká tato krevní skupina pevnou imunitou a velkou přizpůsobivostí. Poslední jmenovaná vlastnost byla nutná i v jídelníčku, jelikož během dlouhých cest se lidé stravovali, jak se dalo, tedy lovem, sběrem i drobným zemědělstvím. Ze všech typů jsou ‚béčka‘ nejvíce svobodomyslná a nezávislá, jako by jim kočovný gen koloval v krvi dodnes. Nesnášejí omezování všeho druhu, přitom se však dovedou přizpůsobit jakýmkoli podmínkám. Jen musejí chtít. Žít s ‚béčkem‘ může být krásné, ale nikdy jednoduché. Je to typ umělce s hlavou v oblacích, takže nečekejte, že bude řešit tak přízemní záležitosti jako nákup večeře či včasné placení složenek. Jeho kreativní duše je však zárukou romantiky a neustálých překvapení, díky nimž se zaručeně nebudete nudit. ‚Béček‘ je v Česku jen 18 procent, což je asi dobře, neboť s nimi vydrží jen ženy obdařené velkou tolerancí.

skupina AB – intelektuál


Nejvzácnější a také nejmladší krevní skupinu, která vznikla spojením skupin A a B, má u nás jen kolem 7 procent populace. Existuje méně než tisíc let, takže odpovídá víceméně novodobému způsobu života. ‚Ábéčko‘ si můžeme představit jako vzdělance s všeobecným rozhledem. Vše zkoumá s kritickým odstupem, zásadně nejedná impulsivně, ale rozhoduje se až po pečlivém zvážení všech pro a proti. Jako partner dokáže být oporou, i když prát se za vaši čest v hospodě nejspíš nebude. Pod intelektuálskou povýšeností se může skrývat citlivá a nejistá duše, které chvíli trvá, než si vybuduje důvěru. Bývá nerozhodný, ale o to spíš přístupný kompromisu a diskuzi, zkrátka rozený politik.