Máte zdravotní potíže a rádi byste absolvovali biorezonanční vyšetření u někoho, kdo s Vaším problémem má zkušenosti? Nebo byste se chtěli jen preventivní kontrolu, ale nevíte kterého terapeuta zvolit?
Vyplňte náš formulář a terapeut nejlépe splňující Vaše požadavky se Vám sám ozve v nejbližší možné době.
Požadavky k vyšetření
Pracovní místo
Biorezonanční testování, frekvenční kompenzace a jakékoliv další podobné činnosti musí být prováděny v samostatné místnosti. Poblíž zařízení se nesmí nacházet žádná fyzioterapeutická nebo rentgenová zařízení, případně neuzemněná elektrická zařízení. Podlaha musí být z materiálu, u kterého nehrozí vznik statické elektřiny (například koberce mohou být velmi nevhodné).
Pracovní místo operátora by se mělo nacházet alespoň 150cm od zářivek a alespoň 50cm od běžných žárovvek, zásuvek a zařízení s kovovým tělem. Musí také být zařízeno takovým způsobem, aby mohl terapeut sedět uvolněně a v případě potřeby mohl pohodlně manipulovat s biorezonančním zařízením.
Monitor určený pro pacienta se umisťuje co nejdále od pacienta – nejméně však 50cm.
Hygienické požadavky
V zájmu vlastní bezpečnosti by měl operátor podle stavu konkrétního pacienta zvolit příslušná hygienická opatření.
Kromě toho by měl operátor průběžně provádět vhodnou dezinfekci a čištění zařízení v souladu s manuálem. K dezinfekci se většinou používá 3% – 6% roztok peroxidu vodíku, obyčejné průběžné čištění se provádí otíráním vnějších částí hadříkem namočeným ve vodě. Na sluchátkách by měly být hygienické jednorázové návleky, které se po každém vyšetření vymění za nové.
Operátor
Operátor by měl zvolit vhodné oblečení – doporučováno je především oblečení z bavlny, nicméně použito může být jakékoliv oblečení, u kterého nehrozí vznik statické elektřiny.
Pacient
Před samotným vyšetřením je potřeba, aby si pacient sundal veškeré šperky, hodinky či brýle, a stejně jako v případě operátora, je doporučeno, aby se pacient vyvaroval oblečení vytvářející statickou elektřinu.
Vzhledem k tomu, že při vyšetřování se některé součásti přístroje dotýkají dlaní pacienta, je vhodné před vyšetřením ruce pacienta zkontrolovat – dlaně musí být čisté a suché, bez ran nebo dermatologických onemocnění, pacient musí být schopen mít daně volně položené na rovné ploše. Pokud je u Vás v kanceláři taková možnost, měl by si pacient před vyšetřením ruce umýt s mýdlem.
Kontraindikacemi pro vyšetření jsou kromě poškození kůže v místech kontaktu se senzory i individuální přecitlivělost vůči proudovému působení, elektrostimulátor či epilepsie v anamnéze.
Jak probíhá vyšetření?
Celý proces lze rozdělit do tří etap:
Anamnéza (pacient + operátor)
Diagnostika (pacient + operátor)
Analýza (pouze operátor)
První etapa
v případě, že jde o nového pacienta, je potřeba založit jeho kartu – do ní je potřeba uvést jméno, věk a případně další informace (např. kontaktní údaje)
dále přecházíme k sestavení anamnézy, která by měla obsahovat:
aktuální potíže (za poslední cca měsíc)
aktuálně užívané léky
větší úrazy, operace či prodělaná vážnější onemocnění (chřipku před půl rokem není třeba uvádět, na druhou stranu pokud půjde o dlouhodobě velmi častý výskyt chřipky, je dobré to vzít v potaz)
případné již stanovené diagnózy
Druhá etapa
samotné testování
Třetí etapa
analýza získaných dat
tuto etapu lze provést až po odchodu pacienta – výsledky se většinou následně posílají emailem nebo sdělují při další schůzce, případně jakýmkoliv jiným způsobem, na kterém se operátor s pacientem dohodnou