Biorezonance a těhotenství

V poslední době se lidé ( většinou ženy ) často ptají, jak je to s možnostmi biorezonance v období těhotenství. Může pomoci? Neuškodí? Co všechno je biorezonance schopna nabídnout? Na tyto a mnohé další otázky bychom Vám rádi odpověděli v naší nové kapitole věnované právě této tématice. Požádali jsme naše kolegy ze společnosti ALFA-MED, aby nám pomohli nejen připravit teoretickou část, ale shrnuli i praktické zkušenosti uživatelů zařízení Sensitiv Imago a LifeStream z celého světa. Postupně si projdeme všechna důležitá období a snad Vám tím zodpovíme všechny Vaše dotazy.

Poporodní období v životě ženy

Pojďme si nejprve ujasnit, o kterém konkrétně období se v této kapitole budeme zmiňovat a co je to vlastně „poporodní období“ kromě množství nových a zdánlivě nekonečných povinností.

Toto období začíná ihned po narození miminka a trvá přibližně 6 – 8 týdnů. Toto období je pro maminku velkou zátěží a to jak fyzickou, tak i psychickou. Je dobré mít na paměti, že z pohledu organismu je dítě pro matku jako „parazit“. V průběhu svého vývoje si bere z matčina organismu mnoho výživných látek a to samé se děje i v průběhu kojení. Maminka se navíc musí připravit na zcela nový styl života, který bude dennodenně podřizovat potřebám novorozence.

Není tedy divu, že se může stát, že v takovém chaosu selžou obranné a regenerační schopnosti matčina organismu. Vždyť již samotné těhotenství způsobilo spoustu změn, hormony si dělají co chtějí a kromě nutné fyzické regenerace je potřeba nezapomínat ani na psychický stav maminky. Nejedna žena, co se podívá na sebe do zrcadla po porodu, se na sebe dívá velmi kriticky. Když k tomu všemu ještě přičteme plačící miminko vyžadující maminčinu péči, je nám jasné, jak velkou zkouškou právě organismus i psychika maminky prochází.

Fyziologicky je poporodní období stejně unikátní jako samotné těhotenství a velmi se liší od „běžného“ stavu ženy. V průběhu těchto pár měsíců se musí tělo postupně vrátit do normálu – děloha, která do té doby vážila cca 1kg se bude zmenšovat a očišťovat postupným odstraňováním lochií (očistků). Je tedy přirozené, že v tomto období může docházet k mírnému krvácení. V případě, že zpozorujete silné nebo příliš časté či dlouhodobé krvácení, bude nejlepší, když se poradíte se svým lékařem, abyste se ujistila, že nejde o žádný větší problém. Po 6 – 8 týdnech už by měla být děloha zpět v původním stavu s obyčejnou slizniční výstelkou a pokud žena nekojí, začínají i vaječníky fungovat v běžném režimu – vrací se menstruace.

Nejčastějí potíže

V první dny po porodu se nejčastěji objevují problémy s močením. Objem břicha se náhle prudce změnil a velice často se stává, že žena necítí včas, kdy je potřeba si dojít na toaletu. Po dobu prvního týdnu po porodu je lepší si dojít na záchod každých zhruba 4 – 5 hodin a někdy i častěji. Díky tomu je možné zminimalizovat pravděpodobnost následných větších potíží.

Zácpa patří mezi další velmi časté problémy. Přeplněná střeva vyvolávají velmi nepříjemné pocity a překáží správnému zavinování dělohy. V boji s ním pomůže především správná dieta, vydatný pitný režim a cvičení. V případě diety nezapomínejte na to, že vše co jíte se promítá v mléce, kterým kojíte miminko. A může se stát, že určitá dieta sice pomůže Vám a zbaví Vás zácpy, ale naopak může vyvolat průjem u miminka. Je proto důležité velice pečlivě vybírat jídelníček a v případě potřeby se poradit s lékařem či terapeutem. V daném případě se můžete obrátit i na biorezonanční diagnostiku, která je Vám schopna po kompletním vyšetření velmi pomoci při sestavování vhodného jídelníčku. Je také dobré mít na paměti, že použití léků by mělo být až tou úplně poslední variantou. I na ta nejnevinnější léčiva může v toto období reagovat organismus maminky nebo novorozence zcela nepředvídatelně, proto by vždy měly být užívány až po poradě s lékařem a až jako poslední možnost.

V průběhu těhotenství a po porodu se vcelku často objevují hemoroidní žíly. Pomoci mohou studené zábaly, jemnnější toaletní papír (nebo použít vatu). Pro prevenci je také vhodné se opláchnout studenou vodou po každé návštěvě toalety.

U některých žen se v poporodním období může objevit mastitida – zánět prsu. Častější kojení, odstříkávání zbytků mléka, které miminko nevypilo, a vhodná technika kojení obvykle výrazně sníží pravděpodobnost, že se zánět objeví. Nejrizikovějším obdobím jsou první týdny po porodu, kdy tělo se teprve přizpůsobuje potřebám miminka – produkuje množství těla podle sebe, nikoliv podle potřeb novorozence a stejně jako může docházet k nedostatečné produkci mléka, může docházet i ke vzniku přebytečného množství.

Pokud se Vám na prsou tvoří malé trhlinky (obvykle způsobené špatnou technikou kojení) je vhodné se poradit s laktační poradkyní nebo i samostatně vylepšit způsob kojení tak, aby nedocházelo ke zbytečnému poranění prsou.

Další z vážnějších problémů je endometritida – zánět děložní sliznice. Jak jsme si již na začátku vysvětlili, v průběhu prvních 6 – 8 týdnů se děloha zotavuje a vrací se zpět do normálu. Pokud se ale nebude stíhat vhodně očišťovat (zbavovat zbytků tkání atd. ...), případně pokud svou roli sehraje oslabená imunita, může se děloha stát velmi náchylná na infekci, která následně vede k zánětu. Jako vhodná prevence se uvádí dostatečná hygiena a to nejen na straně ženy, ale i u muže. Je také vhodné používat speciální gynekologická mýdla, která jsou šetrná k sliznici genitálií.

Volba biorezonance tedy může být v tomto období velmi prospěšná. Komplexní diagnostika je schopna velice detailně prozkoumat organismus a konkrétně říci, kde co chybí a co by bylo vhodné udělat pro to, aby se stav maminky zlepšil. Ano, samozřejmě, je jasné, že organismus má za sebou náročnou cestu a je tedy více než vhodné se zaměřit například na opravdu kvalitní a vyváženou stravu, případně se i poohlédnout po nějakých vitamínových doplňcích. Stejně tak cvičení a vhodný odpočinek tělu jenom prospěje. Proces hojení a regenerace je ale možné urychlit a zefektivnit právě díky kvalitní diagnostice, která je schopna pohlídat všechny procesy v těle.

Psychické potíže

Nezřídka se po prvních pár dnech dostaví poporodní deprese. Většinou to má co do činěno se stresem a náhlými hormonálními změnami.

Co ale s tím? Je potřeba si především uvědomit, že neexistuje nic jako správný nebo špatný postup. V tohle období je potřeba přestat neustále přemýšlet nad tím, co všechno je potřeba stihnout a jak je hrozné, že se to nestíhá. Zapomeňte na sebeobviňování, že necítíte dostatečnou lásku vůči svému miminku nebo že pro něj nejste dobrou mámou. Sedněte si, uklidněte se a uvědomte si, co se děje. Do rodiny Vám přibyl nový člen a ač je potřeba se o něj starat, je důležité nezapomínat ani na sebe. Ať už porod probíhal jakkoliv, vykonalo tělo obrovskou práci, při které se vydalo pravděpodobně ze všech sil a to ještě v momentu, kdy posledních 9 měsíců přicházelo o většinu důležitých látek.

Negativní emoce se objeví u mnohých žen, není to nic neobvyklého ani nic, za co by se žena měla stydět. Valná většina poporodních depresí se navíc rychle vyřeší sama, je ale důležité překonat stud a nebát se mluvit. Občas i obyčejný rozhovor s blízkým člověkem, kterému svěříte své aktuální pocity, může velmi pomoci. Pokud se stav nezlepšuje nebo naopak dokonce zhoršuje, je více než vhodné navštívit svého lékaře či terapeuta. Většina těchto depresí je způsobena vnitřními procesy organismu a klasické léky na deprese zde spíše nepomohou. Naopak je potřeba zjistit, co se aktuálně děje ve Vašem organismu a podle toho se zachovat. Adekvátní léčba a podpora vnitřních procesů Vám pomůže fyzicky, ale zároveň i psychicky. Zvláště pokud jde o složitější případy, je vhodné kombinovat biorezonanci s klasickými léčivy, aby docházelo k systematické a efektivní léčbě.