Celý náš organismus, se všemi soustavami, orgány, se všemi jednotlivými buňkami, je jeden veliký a velice složitý celek. Samozřejmě udržet takový systém v naprosté funkčnosti je velice složité, nicméně organismus má k tomuto účelu některé možnosti, kterých se snaží všemožně využívat, pokud jde o udržení správné funkce té které buňky.

Například kůže... podíváme-li se na obal našeho těla, zjistíme, že má velice důležitou roli. Chrání orgány uvnitř, chrání celý organismus a každý den je v bezprostředním kontaktu s okolním světem. Bohužel lidé si často neuvědomují, že stejně jako je velice špatné, když něco negativního pronikne přes tento obal dovnitř, tak je stejně špatné, když se něco začne projevovat na tomto obale. Exémy, otoky, skvrny, ... to jsou všechno projevy našeho těla, které ale často nejsou způsobeny pouhým narušením obalu, tedy onemocněním kůže, ale jejich příčina a hlavní problém je schován někde uvnitř těla. Ve chvíli, kdy na kůži vidíme skvrnu, jedná se už často o problém, který zašel příliš daleko, tak daleko, že se projevil i na úplně poslední vrstvě našeho těla, na kůži.

Pacient pak často reaguje typickým způsobem – vezme mastičku a zamaže poškozené místo. Možným vnitřním problémům ale nevěnuje pozornost. To se mu však může vymstít. Pojďme se společně podívat na jedno z onemocnění, které se takto na kůži projevuje velice rádo, nicméně doktoři již nějakou dobu vědí, že problém není v samotné kůži, ale hluboko hluboko v organismu. A přesně tam, v té hloubce, by měla začít léčba takového onemocnění.

 Vitiligo

Žijeme na planetě, kde se každý den setkáváme se škodlivým UV zářením. K tomu, aby nás organismus před tímto zářením ochránil, produkuje naše pokožka pigment – melanin. Je to právě pigment, který zajišťuje zbarvení naší pokožky do takové barvy, jakou má. A samozřejmě čím více se naše kůže nachází ve styku s UV zářením ( se slunečním zářením ), tím více pigmentu se vytváří. Tento proces může každý z nás pozorovat jako „opálení“.

Může se ale stát, že tento pigment se přestane vytvářet ve větší nebo menší míře a když se pak na kůži objeví bílé skvrny oválného nebo nepravidelně zaobleného tvaru, mohou to být příznaky právě onemocnění pod názvem „vitiligo“. Mnohé pacienty to zmate, považují to pouze za kosmetický nedostatek, který časem vymizí, ale velice často zjistí, že skvrny se zvětšují a že je to potřeba řešit. Doposud nebyla tato nemoc prostudována natolik podrobně, aby bylo možné jednoznačně říci, co jí vyvolává a bohužel se může objevit u jakéhokoliv pohlaví v jakémkoliv věku. Jakmile se objeví bílé skvrny, je nejlepší okamžitě navštívit doktora, aby se stanovila předpokládaná příčina a předepsala léčba. Je velice důležité jít opravdu za lékařem včas, protože ač se vitiligo velice špatně léčí, včasná diagnostika a započatá léčba je schopna proces urychlit a zefektivnit.

V současné době je známo několik příčin, které pravděpodobně vedly ( nebo významně přispěly ) ke vzniku vitiligo:
  1. dědičné poruchy metabolismu
  2. funkční poruchy nadledvinek a štítné žlázy
  3. onemocnění orgánů trávicí soustavy
  4. stres a trauma, která způsobují cévní problémy
Mnozí specialisté se shodují na tom, že ať už je příčina jakákoliv, v každém případě se to týká procesů zpracovávání a trávení potravy. Proto také mezi první body léčby často patří náprava funkce jater. Léčba vitiligo je velice složitá, nicméně vědci, usilovně pracující nad touto problematikou, stále objevují další a další možnosti. Kromě obvyklé léčby u dermatologa vykazuje velice pozitivní výsledky i léčba biorezonanční terapií. Jejím primárním cílem je kromě dalšího obnova nervové a imunitní soustavy.

( chlapec 16 let )

Tato metoda je zcela bezpečná a praxe potvrzuje, že i u dlouhodobě nemocných dochází již po prvních seancích ke zlepšení stavu a postupné obnově tvorby melaninu.

„Dobrý den, u mé manželky se před 10 lety objevily bílé skvrny, vitiligo. Zkoušeli jsmé krémy, dietu, manželka prodělala různá vyšetření a střídala různé přípravky předepsané doktorem. Bezvýsledně. Před rokem jsem se seznámil s panem doktorem, který se zabývá biorezonanční terapií. Koupili jsme přístroj se softwarem na CD. Provedl jsem ženě 8 seancí na jaře a pak jsme toho nechali. Nebyl čas a manželka už příliš nevěřila žádné léčbě. O pár měsíců později si ale všimla začínající pigmentace na bílých skvrnách. Pokračovali jsme dále v léčbě biorezonančním přístrojem. Nové skvrny se neobjevují a ty stávající jsou čím dál více pigmentované.“

Biorezonanční medicína Aura Visuals NLS v onkologii Mikrobiologie Vitiligo Stáří - chronická nemocCopyright © by biorezonance.info
Webdesign by Sibie.