Hudební nástroje

Jak už je nějakou dobu známo, člověk – to není jen fyzické tělo. Je biologická energoinformační bytost, která je tvořena sedmi těly propojenými energetickými centry – čakrami. Fyzické tělo je z nich všech nejpevnější a nachází se v trojrozměrném prostoru. Kromě toho má člověk ještě 6 dalších energetických, tzv. tenkých těl.

Všechna tato těla jsou spojena s vesmírem, naší planetou a vším, co na ní probíhá. Pozitivní vibrace vesmíru ovlivňují náš organismus pozitivním směrem, negativní, škodlivé vibrace působí na organismus negativně.

Existují nástroje, vibrační hudební nástroje, které je možné zařadit do skupiny úplně prvních biorezonančních terapeutických zařízení. V tomto článku bych se rád zmínil právě o některých z těchto nástrojů. S některými z nich jsem se osobně setkal a pozoroval jejich pozitivní vliv na organismus.

 Tibetské a indické karataly

Tibetský název pro tyto nástroje je „Tingsha“. Je to národní .... nástroj rozšířený po celé oblasti Indie, Tibetu a přiléhajících zemí. Jde o dva talířky, které jsou mezi sebou propojené provázkem nebo koženým řemínkem. Je to velice jednoduchý a poaměrně malý nástroj, umožňující udržet rytmickou stopu v jakékoliv národní písni.

Často se používá spolu s tradičními bubny ( například Mridang nebo Džolak ). Z náboženského pohledu jde o posvátný nástroj.

Tento nástroj má velice zajímavý zvuk. Karatal vydává velice melodický tón, který je ale rezonančně shodný se zvony nebo tibetskými mísami. Indické karataly se tradičně vyrábí z tenšího kovu a nemají, narozdíl od tibetských, vnější výzdobu. Tibetské karataly se naopak zdobí buddhistickými symboly. Jednotlivé karataly nemají všechny stejný zvuk. Liší se nejen síla jejich zvukové rezonance, ale i zbarvené tónu, které je často přímo závislé na velikosti nástroje.

VIDEO


 Zpívající zvony dálného východu

Tibetské zpívající zvony jsou velice starobylým hudebním nástrojem, který má hluboký sakrální význam. Jsou vyrobeny z lichého množství různých kovů – 5,7 nebo 9 a mají velice čistý dlouhoznějící tón. Tón vzniká díky speciální dřevěné paličce vyrobené z tvrdých druhů dřeva – kterou se obtáčí zvon po vnějšímu hrbolatému okraji.

Zvuk zvonu se používá ke zlepšení a očištění energetické aury okolí člověka, k uzdravení a ke zničení negativní energie v tenkých energetických tělách organismu.

VIDEO


 Tibetská mísa

O tom, že samozvučné nástroje ovlivňují podvědomí, se ví už od pradávna. Bubny, zvonky, velké zvony – tyto nástroje zná každý z nás. Ale o zpívajících mísách se lidé ze západu dozvěděli až když číňané vtrhli do Tibetu.

Vypráví se legenda o tom, že úplně prvním náboženstvím na Tibetu byl šamanismus a že lámové získávali své znalosti pomocí bezprostředního kontaktu s Vyššími Duchy. Jednou jim bylo řečeno, že na Zemi se objeví osobité předměty síly, díky kterým budou moci lidé komunikovat s vesmírem. Po dlouhých hodinách strávených meditac spatřili, že tento předmět bude mít tvar mísy a bude tvořen 7 elementy: zlatem, stříbrem, železem, mědí, olovem, cínem. Sedmý element zůstával neznámý. Mniši se snažili vytvořit mísy z prvních šesti elementů, ale nemělo to žádný zvláštní efekt.
Přistoupili tedy ke speciálnímu rituálu, který jim umožnil kontaktovat Vyšším Duchy, aby jim poradili, jak správně zhotovit tyto předměty Síly. Jako odpověď na jejich otázku byl na planetu poslán meteorový déšť z vesmíru, jehož ruda byla zrovna tím chybějícím elementem. Poté, co byla tato ruda přidána do směsi na výrobu, začala mísa vydávat neuvěřitelně silné vibrující zvuky. Při náboženských ceremoniálech se tisíce mnichů scházeli v sále a prováděli rituály s tibetskými mísami. Pomocí těchto zvuků se snažili očistit prostor a uvolnit průtok energie, který působil na podědomí lidí, což dělalo jejich mysl otevřenější a pozitivně nakloněnou.

Charakteristické zabarvení mísy se určuje jejím tvarem a obsahem směsi, ze které je vyrobena. Současné tibetské mísy se vytváří ze směsi pěti, sedmi nebo devíti různých kovů – zlata, stříbra, olova, rtuti, cínu, měsi a železa. Mínus stříbro a zlato, pokud se používá 5 kovů a naopak plus zinek a nikl, pokud jde o 9 elementů.

Energetická pole, vytvářená zpívajícími mísami, mají osobité charakteristiky: zvuk, který v nich vzniká, se pohybuje po spirále po čím dál tím širších kruzích vycházejících z mísy. Zároveň se stáčí po spirále dovnitř do mísy.

Na fyzické úrovni dochází k odstranění křečí, dyskineze, svalového napětí, zánětlivých stavů, zlepšují imunitní obrannou schopnost. Kromě toho existuje místa, kde nebývá jednouché provést kvalitní masáž. Například při působení na páteř vytáváří zvuk zpívajících mís měkký, vibrační masáž meziobratlových plotének. Probíhá vibrace, pohyb, odstranují se otoky, obnovuje se mikrocirkulace a prokrvení tkání. Vibrační terapie je velice efektivní k uvolnění svalů krční oblasti, pomáhá při osteochondróze. Na emocionální úrovni dochází k relaxu, emoce se začínají uvolňovat, negativní i pozitivní, dochází ke smíření, harmonizaci. Jde o výborný antistresový prostředek. A nakonec, tibetské mísy se používají ke komplexnímu působení, které poskytuje úžasný ozdravný efekt.

V souvislosti se zažitým rozdělením všeho na jing a jang, se takto dělí i mísa. Samotná mísa má v sobě ženskou energetiku (zakulacený tvar), a palička nebo žezlo je mužský počátek. Spojením těchto dvou energií se vytváří třetí – zvuk – dítě narozené v lůně mísy. Různé mísy mají různé zvuky, některé nižší, některé vyšší, pulsující, možná i s lehce znepojenou tóninou.

Mísy neléčí, mísy připomínají orgánu jeho přirozený zvuk: každý orgán zní určitým způsobem a mísa umí fungovat jako ladička – umí obnovit harmonickou funkčnost orgánu. V průběhu procedury „loví“ orgán svou vlastní tóninu, tzn. rezonuje se svým vlastním zvukem. V podstatě „vzpomíná“ svůj přirozený tón a ladí se podle toho, v důsledku čehož dochází k pozitivním změnám i na fyzické úrovni. V ideálním případě zní celé tělo jako harmonicky naladěný sbor.

Bylo zaznamenáno, že mísa umí rozšiřovat a zlepšovat schopnosti člověka, především intuici a empatii.

VIDEO


A nakonec poslední samozvučný nástroj, o kterém bych Vám chtěl povyprávět.
Nazvěme jej „Hang“ ...

 Hang

Jde o nejmladší nástroj ze všech jemu podobných a tak jsem se rozhodl seznámit se s ním o něco blíže. O jeho vlivu zatím toho nevíme mnoho, ale pojďme si jej pro začátek poslechnout...

Dr. John Virapen Padělky přístrojů Nobelova cena za fyziku Kočka biorezonátor Neinvazivní krevní odběr Biorezonanční přístroje Škodlivost mobilů Delfínoterapie Vaše články Zajímavé osobnosti Hudební nástroje Psi čichající rakovinuCopyright © by biorezonance.info
Webdesign by Sibie.